Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Mobilní sběr jaro 2022

Mobilní sběr jaro 2022Datum konání:
12.5.2022
Datum ukončení:
14.5.2022

Společnost FCC Prostějov, s.r.o. informuje občany o organizaci pravidelného jarního úklidu formou mobilního sběru, který proběhne dne14.05.2022

Časový harmonogram pro předání odpadů:

Stanoviště (obec)

Čas předání

 NO + PNEU

Termín přistavení VO kontejnerů

Drahany

11:45 - 12:45

12.05.2022 - 1x 20m3 do 14:00

 

Přebírané odpady:

  • nebezpečný odpad - jedná se o odpad toxický nebo jinak nebezpečný např. barvy, fotochemikálie, agrochemický odpad včetně obalů, oleje, tuky. Léky se nepřijímají.
  • pneumatiky - jedná se o pneumatiky z osobních vozidel do velikosti 20“

pneumatiky z traktorů, nákladních vozidel, strojů apod. se nepřijímají.

  • objemný odpad - jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení apod.
  • Velké vyřazené elektrozařízení se nepřijímá. Ledničky, mrazničky, pračky, myčky, sušičky, tato zařízení můžete zdarma odevzdat v průběhu celého roku na sběrných dvorech nebo kterémkoliv místě zpětného odběru elektrozařízení. https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro
  • Drobné vyřazené elektro – TV, PC, drobné domácí el.spotřebiče do zásuvky (do 5 kg/ks)

 

  • Stavební odpady - cihly, omítky, betony, eternit apod., nebudou odebírány.
  • Eternit a stavební odpad může být odebrán jen na předchozí objednávku obce do samostatného kontejneru v předstihu sběrové soboty, nebo v průběhu roku.

Veškeré přijímané odpady budou předávány zaměstnancům společnosti FCC Prostějov v den přistavení vozidel a kontejnerů, na místě k tomu určeném starostou obce.

S odpady se bude nakládat způsobem, vyhovující současným legislativním a ekologickým normám. Obsluha má za povinnost koordinovat manipulaci s odpadem nikoliv jej sama nakládat.