Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Mobilní sběr - podzim 2019

Mobilní sběr - podzim 2019Datum konání:
12.9.2019
Datum ukončení:
14.9.2019

Společnost FCC Prostějov informuje občany o organizaci pravidelného podzimního úklidu formou mobilního sběru, který proběhne dne 14.9.2019.

Velkoobjemový kontejner bude přistaven 12.9.2019 do 14:00. Nebezpečný odpad, vyřazené elektrozařízení a pneumatiky bude možné předat zaměstnancům FCC pouze 14.9.2019 mezi 11:45 a 12:45.

  • nebezpečný odpad - jedná se o odpad jedovatý nebo jinak nebezpečný např. oleje, tuky, barvy, fotochemikálie, léky, agrochemický odpad včetně obalů
  • pneumatiky - jedná se o pneumatiky z osobních vozidel
  • objemný odpad - jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení apod.
  • vyřazené elektrozařízení - jedná se o elektrozařízení používané v domácnostech např. ledničky, televize, rádia, počítače, DVD přehrávače, mikrovlnné  trouby, rychlovarné konvice, baterie, zářivky, výbojky apod.

Popel a běžný domovní odpad se likviduje při pravidelných týdenních nebo čtrnáctidenních svozech. Žádáme proto občany, aby  nám tyto druhy odpadů na mobilní sběry nepřinášeli.

Nebezpečné odpady, vyřazené elektrozařízení a pneumatiky budou předávány zaměstnancům společnosti FCC Prostějov na místě k tomu určeném starostou obce.

Žádáme občany, aby po naplnění velkoobjemového kontejneru neukládali odpad mimo kontejner, ale vyčkali přistavení nového kontejneru.