Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Mobilní sběr - podzim 2020

Mobilní sběr - podzim 2020Datum konání:
10.9.2020
Datum ukončení:
12.9.2020

MOBILNÍ SBĚR - podzim 2020

Společnost FCC Prostějov, s.r.o. informuje občany o organizaci pravidelného podzimního úklidu formou mobilního sběru, který proběhne dne:  12.9.2020. Časový harmonogram pro předání odpadů:

Stanoviště (obec)

Čas předání

 NO + PNEU

Termín přistavení VO kontejnerů

   Drahany

11:45 - 12:45

10.9.2020 - 1x 20m3 do 14:00

 

  • nebezpečný odpad - jedná se o odpad jedovatý nebo jinak nebezpečný např. oleje, tuky, barvy, fotochemikálie, léky, agrochemický odpad včetně obalů
  • pneumatiky - jedná se o pneumatiky z osobních vozidel do velikosti 20“

pneumatiky z traktorů, nákladních vozidel, strojů apod. se nepřijímají !

  • objemný odpad - jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení apod.
  • vyřazené elektrozařízení - jedná se o elektrozařízení používané v domácnostech např. ledničky, televize, rádia, počítače, DVD přehrávače, mikrovlnné  trouby, rychlovarné konvice, baterie, zářivky, výbojky apod.

Pozor: Stavební odpady, jako jsou cihly, omítky, betony, eternit apod., nebudou odebírány. Eternit může být odebrán jen na objednávku obce do samostatného kontejneru v předstihu sběrové soboty, nebo v průběhu roku.

Veškeré přijímané odpady a elektrozařízení budou předávány zaměstnancům společnosti FCC Prostějov v den přistavení vozidel a kontejnerů, na místě k tomu určeném starostou obce.

Jen přesným tříděním odpadu lze dosáhnout potřebnou kvalitu materiálů pro následné využití a také co nejpříznivějších cen za uložení či jiné zneškodnění odpadů, které nelze jinak zužitkovat. S odpady se bude nakládat způsobem, vyhovující současným legislativním a ekologickým normám.