Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Oprava budovy č.p. 177

Oprava budovy č.p. 177Datum konání:
13.12.2019

Realizace projektu „Snížení energetické náročnosti bytového domu Drahany č. p. 177“

EU + MMR.jpg

V červenci 2019 byla do Integrovaného regionálního operačního programu (jednoho z operačních programů EU) podána dotační žádost k projektu, jehož hlavním cílem je zlepšit současný tepelně-technický stav bytového domu Drahany č. p. 177.  Dle průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) je budova v současném stavu zařazena dle energetické náročnosti do kategorie E – Nehospodárná. V letním období tak dochází k přehřívání objektu a v zimním období zase k tepelným únikům. Po realizaci jednotlivých aktivit projektu dojde ke snížení konečné spotřeby energie a budova bude dosahovat energetické kategorie D – Méně úporná. Tím dojde také k úspoře nákladů na vytápění budovy.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Hlavní cíl: Hlavním cílem projektu je snížení energetické náročnosti budovy a zlepšení tepelně-technického stavu objektu. Díky tomu dojde ke snížení spotřeby energie a budova bude nově zařazena do energetické kategorie D - Méně úsporná.

Předmět projektu a jeho výsledky: Hlavního stanoveného cíle bude dosaženo stavebními úpravami – kontaktní zateplení, výměnu původních oken za plastová s izolačním trojsklem a výměnu vstupních dveří za prosklené plastové 1křídlové dveře a výměnu klempířských prvků. Realizací projektu dojde ke snížení spotřeby energie a zařazení budovy do energetické třídy D - Méně úsporná.