Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Tříděný odpad - elektronický dotazník

Tříděný odpad - elektronický dotazníkDatum konání:
25.10.2023
Datum ukončení:
29.11.2023

Vážení spoluobčané,

 jistě jste si všimli, že na sběrných místech můžete využívat nových nádob na papír, které byly pořízeny s ohledem na komfortnější ukládání odpadu. Městys i s ohledem na novou legislativu v oblasti životního prostředí zvažuje o zavedení nového systému sběru odpadů - „sběr odpadů od domu“.  Tento systém můžeme zároveň chápat jako opatření proti možnému navyšování poplatku za svoz odpadu.

 Cílem rozmístění nádob do domácností je zvýšit míru třídění tak, abychom na skládku (myšleno i spalovnu) ukládali co nejméně odpadu a nezatěžovali tak životní prostředí, ale i současně svoje peněženky. Také se snažíme, aby pro vás zvýšené úsilí s tříděním bylo co nejpohodlnější a nemuseli jste s každým vytřízeným odpadem docházet příliš daleko.

 V minulém týdnu do Vašich schránek dorazil dotazník, zjišťující zájem o dvě nové popelnice na tříděný odpad – žlutou na plast a kovy, modrou na papír (obě v objemu 240l). Pro domácnosti by byly nádoby  zdarma zapůjčeny na 5 let, poté by se staly majetkem občanů.

 Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá, proto pokud je pro Vás vhodnější metodou vyplnění dotazníku on-line, prosím vyplňte jej zde: https://forms.gle/…RA9