Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Velkoobjemový odpad

Velkoobjemový odpadDatum konání:
10.9.2021
Datum ukončení:
11.9.2021

Společnost FCC Prostějov, s.r.o. informuje občany o organizaci pravidelného podzimního úklidu formou mobilního sběru, který proběhne dne 11.9.2021. Nebezpečný opad a pneumatiky z osobních vozů bude možno předat pouze 10.9.2021 v době od 11:45 do 12:45. Kontejnery na velkoobjemový odpad budou přistaveny 10.5.2021 do 14:00 hod.

Je přísně zakázáno ukládat jakýkoliv odpad mimo přistavený kontejner.

 

nebezpečný odpad - jedná se o odpad toxický nebo jinak nebezpečný např. barvy, fotochemikálie, léky, agrochemický odpad včetně obalů, oleje, tuky

  • pneumatiky - jedná se o pneumatiky z osobních vozidel do velikosti 20“
  • pneumatiky z traktorů, nákladních vozidel, strojů apod. se nepřijímají !
  • objemný odpad - jedná se o odpad z domácností, který je rozměrný a není možno ho umístit do popelnic např. staré koberce, linolea, starý nábytek, vyřazené oblečení apod.
  • vyřazené elektrozařízení – se nepřijímá, tato zařízení můžete zdarma odevzdat v průběhu celého roku na sběrných dvorech nebo kterémkoliv místě zpětného odběru elektrozařízení. https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro

Pozor: Stavební odpady, jako jsou cihly, omítky, betony, eternit apod., nebudou odebírány. Eternit může být odebrán jen na objednávku obce do samostatného kontejneru v předstihu sběrové soboty, nebo v průběhu roku.