Drobečková navigace

Úvod > Městys Drahany > Aktuality > Veřejná sbírka Obec Otinoves

Veřejná sbírka Obec OtinovesDatum konání:
4.10.2023
Datum ukončení:
1.8.2024

Veřejná sbírka Obec Otinoves_leták.jpg

 

Vážení spoluobčané,
dne 21. 9. 2023 krátce po poledni otřásly naší obcí dva po sobě následující výbuchy. Tento okamžik změnil osudy spousty lidí. Při tragické události zemřel jeden člověk v domě, kde k výbuchu došlo. Výbuch poškodil nejen samotný dům, ale i více jak desítku objektů v okolí, které mají poničená okna, střechy a vnitřní vybavení. Lidé se vrátili do svých domovů a vyčíslují škody. Jeden dům vyhořel úplně, zbyly jen obvodové zdi a starší paní, která zde prožila skoro celý svůj život, našla azyl u svých nejbližších. Je to jako malý zázrak, že se při neštěstí nikomu dalšímu nic nestalo.

Chvíle solidarity jsou v těchto těžkých životních situacích jedna z nejdůležitějších, nejkrásnějších a nejdojemnějších věcí. Lidé okamžitě začali nabízet svou pomoc, ať už osobně při odstraňování následků nebo chtěli přispívat i finančně. Po zemřelém majitel i domu, kde k výbuchu došlo, profesionálním hasiči, tu zůstala rodina, manželka a jejich dvě nezletilé děti, dcera Michalka a syn Davídek.

Obec Otinoves se bezprostředně po události rozhodla zřídit dva účty na jeden mohou lidé zasílat finanční pomoc poškozeným v okolí následkem exploze, na druhý účet mohou lidé poslat peníze pro pozůstalou rodinu. Finanční pomoc v jakékoliv výši jim pomůže v těžkých a psychicky velmi náročných nových začátcích.
Chtěli bychom Vás touto cestou požádat o pomoc a o zaslání finančního daru, dle Vašich možností a Vašeho uvážení.  Děkujeme.

Petr Kolář, starosta obce Otinoves